ALTıN FIYATLARıNDA SüRPRIZ GELIYOR! İSLAM MEMIş, GRAM ALTıN IçIN REKOR TARIHI VERDI

Altın fiyatlarında son dakika sürpriz geliyor. Altın piyasası uzmanı İslam Memiş, gram altın için tarih verdi. Altın fiyatları için kritik dönem yaklaşıyor. İslam Memiş altın yatırımcısına çok kritik uyarı yaptı. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, ons altın fiyatları için dikkat çeken bir açıklama geldi. Son haftalarda aşağı yönlü bir seyir izleyen ve bu haftaya da düşüşle başlayan altın fiyatları geçtiğimiz gün yükseldi. Altın fiyatları ne kadar olacak? Peki bugün fiyatlarda son durum ne? İşte detaylar...

Altın fiyatları için kritik döneme yaklaşıldı. Altın uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara dikkat çeken uyarılarda bulundu. Gram altın için bu tavsiyeyi dinlemeyen kaybeder. İşte tüm detaylar...

ABD’de borç limiti görüşmelerine ilişkin belirsizlikler küresel piyasalarda fiyatlamaları etkilemeye devam ederken, güvenli liman altına talep artıyor.

Bu hafta ABD Başkanı Joe Biden ile Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy'nin borç limitine ilişkin yaptıkları görüşmede bir anlaşmaya varılamamıştı.

BORÇ LİMİTİ GÖRÜŞMELERİ ÇIKMAZA GİRDİ

Öte yandan McCarthy salı günü yaptığı açıklamada henüz bir uzlaşı sağlanamadığını belirtirken, Louisiana Milletvekili Garret Graves başka toplantıların planlanmadığını belirtti. Graves tarafların bazı konularda anlaşma sağlamaya “çok yakın” olduklarını ancak tam uzlaşı için karşı tarafta bazı adımlar beklediklerini ifade etti.

Görüşmelerin çıkmaza girdiğine işaret eden bu açıklamaların ardından ABD Temsilciler Meclisi ve Senato’da gelecek haftadan önce bir oylama yapılabilmesi zor görünüyor.

ABD’de borç limitine ilişkin belirsizlikler yatırımcıları güvenli liman altına yönlendiriyor. Geçtiğimiz güne 1970 dolardan başlayan ons altın 1977 dolara kadar yükseldikten sonra 1975 dolardan kapandı.

Dün 1257 liradan açılan gram altın 1272 lirayı gördükten sonra günü 1261 liradan kapattı.

Haftanın üçüncü işlem gününe 1975 dolardan başlayan ons altın şu dakikalarda gerileyerek 1970 dolardan işlem görüyor. Ons altında gün içerisinde en düşük 1967 dolar, en yüksek ise 1985 dolar seviyeleri görüldü.

Bugün 1261 liradan açılan gram altın şu dakikalarda sakin seyrederek 1259 liradan işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 1257 lira, en yüksek ise 1269 lira seviyeleri test ediyor.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, köşe yazısında gram altın ve dövizle ilgili çarpıcı iddiaları ortaya attı.

Memiş, "Büyük Plan" uyarısı yapıp “kontrollü yasaklama” iddiasını ortaya attı.

Memiş'in açıklamaları şöyle:

"Pazartesi günü haziran ayında yapacakları operasyonu anlatmıştım. Bugün ise asıl hedefledikleri “Büyük Planı” anlatacağım. Son iki yıldır dünya genelinde merkez bankalarının ortak hareket ettiğini iddia etmiştim.

Bu iddiamı iki yıldır devam ettirdiğimi ve sık sık dillendirdiğimi anımsatmak isterim. İnanın veya inanmayın. Bugün inanan ya da inanmayanların durumu farklı.

Bu iddiamı “önüne yem atılması” örneği ile vermiştim. Bugün kafasını kaldıranlar, kendini maalesef kafeste buldu. Tüm ülkelerde bankalar insanların varlıklara önce erişimi kısıtladı.

Günlük alım-satım-çekim sınırı, alım-satım makas aralıkları, işlem sınırlandırması gibi.

ABD’de bankalar 2 bin dolar üzerindeki para çekimlerinin bir gün önce bildirilmesi gerektiğini ve bu ödemeleri suç dolandırıcılığına karşı reddedebileceklerini müşterilerine duyurdu.

Dünya genelinde tüm bankalardan bu açıklamaları sık sık duyacaksınız! Merkez Bankası’nın (TCMB) ise döviz talebini azaltmaya yönelik yeni bir adım attığını gördük.

Bankaların günlük döviz alım limitini yüzde 25 düşürdü. Nakit avans çekme ve kuyum altın harcamalarını sonlandırmış, gelen tepkiler sonrası geri adım atarak kararı bir gün sonra iptal etmişti. Ancak seçimlerden sonra tekrar yapmayacağının garantisi yok!"

Memiş, “kontrollü yasaklama” iddiasını ise şöyle açıkladı. İslam Memiş, yazısının devamına şöyle devam etti:

Gelelim alım-satım makas aralıklarına: Bu yazımı yazarken (dün) bankada dolar/TL kuru 19,72-21,19, avro/TL kuru 21,27-22,86, gram altın bin 233-bin 339 lira idi.

Serbest piyasalarda ise dolar/TL kuru 20,49-20,60, avro/TL kuru 22,02-22,20, gram altın bin 371-bin 381 lira idi.

Yani, varlıkları sistemde olan makas aralığından dolayı hareket edemiyor. Orada kitlendi. Yani, artık kafeste. “Uzun vadeli yatırımcı olacaksınız, al-sat yok” diyor sistem.

Aslında bugünün diğer adı sermaye kontrolüdür. Merkez bankaları bunu kabul etmese de adı böyle. Fizikî varlıkları olan şanslı gibi duruyor. Son iki yıldır “Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması” projesi için birçok uygulama devreye girmişti.

Yani, fizikî varlıkların belli bir miktarı sisteme dahil edildi. “Kara gün” dostu olan birikimler “sistem gününe” kurban gitti. Yeni küresel finans sistemi, bir sonraki hamlede “kontrollü yasaklama” planlanıyor. Döviz veya altın.

Amaç insanların fizikî varlığa sahip olmaması. Çünkü fizikî varlık özgürlüktür. Sisteme muhtaç edilenleri yönlendirmek, köle yapmak, sistemin merhametine muhtaç bırakmak daha kolaydır. Fizikî varlıklar için erişimi hemen bir anda bitirmeyecekler. Kademeli, kademeli.

Önce kota sınırı koyulacak. Bu kota ile her şey istisnasız kayıt altına alınacak. Uluslararası satış sistemini tüm ülkelerde uygulayacaklar. Dünya tek merkezi sistem üzerinden satış sistemi ağı kuracak. Merkez bankaları bunun kararını iki yıl önce vermişti.

Şimdi uygulama zamanı. 2030’a kadar tüm ticarethanelerde yüz tanıma sistemi olacak. Kim ne alıyor, kim ne satıyor net olarak bilinecek. Mahremiyet yok.

Merhamet yok. Her şey yasal olacak. Dijital paraya geçiş dönemi başladı. Büyük resetlemeye hızla gidiliyor. Hazırlık yap. Karşılıksız kâğıt banknotlara, sanal ortamda vakit geçirenler ile kaderi farklı olacaklara selam olsun…

Bu öngörüme komplo teorisi diyebilirsiniz, inanmayabilirsiniz, tedbir de almayabilirsiniz. Keyfiniz neyi nasıl istiyorsa öyle yapın. Bugünlere hazırlık yapmayan, mide krampı geçirenler ve korku ile yatanlarla bir konuşun.

“Keşke” diye başlayan pişmanlıklarını dinleyin. Belki o zaman işi biraz daha ciddiye alabilirsiniz. Biraz tarih bilenler beni iyi anlar.

Franklin D. Roosevelt tarafından 5 Nisan 1933’te çıkarılan Executive Order 6102 adlı kanun hükmünde kararname ile Amerikan vatandaşlarının ellerinde altın para ve külçe bulundurmaları yasaklandı.

1960’da Türkiye’de halkın parmağından alyansları bile topladıkları, içine 1960 yazan bakır alyansların dağıtıldığı tarihi bilenler iyi anlar beni. Olmaz olmaz deme!

2023-05-24T16:16:52Z dg43tfdfdgfd