İSTANBULLUNUN METRO çILESI BITMIYOR! EKREM KULISTE, METRO YOLCUSU ISYANDA

İmamoğlu'nun Ankara'da kulis yaptığı saatlerde İstanbullu arızalanan Çekmeköy-Dudullu metrosu yüzünden saatlerce çile çekti. Yolcular otobüsle taşınmak istendi, o da becerilemedi.

İstanbul'da ulaşımdaki sıkıntılar bitmek bilmiyor. CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) sorumluluğundaki Üsküdar-Çekmeköy metro hattında sabah 06.15'te teknik arıza meydana geldi. Metro hattında seferler 3 saat boyunca Yamanevler durağına kadar yapıldı. İBB ekipleri vatandaşlara, İETT otobüsleri tahsis edileceğini belirtse de yüzlerce kişi mağdur oldu. Yamanevler durağında inen yolcular yoğunluk oluşturdu. Vatandaşlar, otobüsler dolu geldiği için binmekte güçlük çekti.

VATANDAŞ MAĞDUR

İBB Başkanı İmamoğlu'na tepki gösteren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 'Allah İstanbul'un yardımcısı olsun!' ifadelerini kullandı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, vatandaşların mağduriyetinden büyük üzüntü duyduğunu belirtirken, 'Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasıyla İBB Başkanı'nın artık sadece İstanbul'a hizmete odaklanmasını umut ediyorum' dedi.

SİYASET VAR, HİZMET YOK

Arıza nedeniyle isyan eden bir vatandaş İBB'yi arayarak, 'Buraya onlarca otobüs gerekiyor. Çünkü burada çok fazla insan var' dedi. İstanbullular sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla İBB'ye tepki gösterdi: 'Dünya şehri İstanbul bu rezilliği hak etmiyor', 'İstanbul bunu hak edecek ne yaptı?' 'İBB havlu atmış durumda...','Tatillerden fırsat kalmıyor bakım onarım yapmaya tabi', 'Siyaset var hizmet yok... İstanbul hizmet bekliyor hizmet', 'İstanbul'u yönetemiyor, Türkiye'yi yönetmeye kalktı', 'Hani İstanbul çok güzel olacak?'

2023-06-02T07:46:42Z dg43tfdfdgfd